Страница 3 од 3 FirstПрво 123
Резултати 21-26 од 26
  1. Collapse Details
    #21
    Зачлени Датум
    Март 2013
    Постови
    52
    Пост Благодарам / Како
    Придонесете Ако уживате во читањето на
    содржина тука, кликнете на подолу
    слика за поддршка на нашиот сајт.
    Click Here To Contribute To Our Site
    Quote Првично Објавено од карлосп43 View Post
    Дали сте се вчита назад на примачот НА ДБ?? Дали нуди СТАНДАРДНО ИЛИ КОРИСНИЧКО ДБ за внесување на датотеката??
    смешно е тоа што го прашав. Приемникот нема да ја врати ДАТОТЕКАТА DB назад иако е создадена од таму. Сега тоа е чудно.
    Толку многу ако направите своја листа мора да ја чувате таму

    О, сепак, пристојна единица за резервна употреба.
    Reply With Quote
     

  2. Collapse Details
    #22
    Зачлени Датум
    Мај 2011
    Постови
    5,807
    Пост Благодарам / Како
    Фала! Лол
    X2 Premium III HD, Openbox X5/ S10, Gsky V3/V6, iSmart m100
    Reply With Quote
     

  3. Collapse Details
    #23
    Зачлени Датум
    Октомври 2015
    Локација
    Лексингтон, ки.
    Постови
    84
    Пост Благодарам / Како
    Quote Првично Објавено од карлосп43 View Post
    Во таблата има 4 пин Кон 6 празни.
    Претпоставувам дека може да се залемени во 4 пински конектор и да видиме што ќе се случи? Можеби видете кои напони се присутни, доколку ги има? Требаше да претпоставам дека е за друга USB порта За Wi-Fi, тешко да се знае без скематика.

    Испратено од мојот SAMSUNG-SM-G890A користејќи Tapatalk
    Reply With Quote
     

  4. Collapse Details
    #24
    Зачлени Датум
    Октомври 2015
    Локација
    Лексингтон, ки.
    Постови
    84
    Пост Благодарам / Како
    Quote Првично Објавено од фубарито View Post
    бтв го добив и мојот одbај, но локален продавач и пристигна во рок од 2 дена. 2 28.49 испрати без данок и дојде со нас приклучок


    ebay точка број:
    221815055951
    Тоа е постара верзија наip чипсет од 2014 година од поновата што ја имам. Интересно е како огласот треба да покаже дека никој не работи На Кинески празник, тоа е бумер!! :- ) Жално е што аудиото AC3 не е поддржано на овие кутии, претпоставувам дека не се користи на други места во светот? Тоа не е лоша мала единица, ако само ПОСТАВКИТЕ ЗА УСАЛС би можеле да бидат фиксирани на неа. Навистина ми се допадна за екстра чувствителниот тјунер што го има за моето јадење Со Ц-Бенд. Се уште не сум слушнал од продавачот Наbај во врска со проблемите што ги имам, фабриката можеби веќе се префрлила на други проекти, не знам. Бидејќи сѐ уште не можам да го користам овој мал приемник со мотор, пробувам SKYBOX F5S што ми се допаѓа, како и geosatpro 3500 приемник. Овој викенд ќе видам Како Минимумот Азбокс ќе добие 4.2.2 сигнали со моето јадење. :-)

    Испратено од мојот SAMSUNG-SM-G890A користејќи Tapatalk
    Reply With Quote
     

  5. Collapse Details
    #25
    Зачлени Датум
    Март 2013
    Постови
    52
    Пост Благодарам / Како
    Quote Првично Објавено од Трон 2.0 View Post
    Тоа е постара верзија наip чипсет од 2014 година од поновата што ја имам. Интересно е како огласот треба да покаже дека никој не работи На Кинески празник, тоа е бумер!! :- ) Жално е што аудиото AC3 не е поддржано на овие кутии, претпоставувам дека не се користи на други места во светот? Тоа не е лоша мала единица, ако само ПОСТАВКИТЕ ЗА УСАЛС би можеле да бидат фиксирани на неа. Навистина ми се допадна за екстра чувствителниот тјунер што го има за моето јадење Со Ц-Бенд. Се уште не сум слушнал од продавачот Наbај во врска со проблемите што ги имам, фабриката можеби веќе се префрлила на други проекти, не знам. Бидејќи сѐ уште не можам да го користам овој мал приемник со мотор, пробувам SKYBOX F5S што ми се допаѓа, како и geosatpro 3500 приемник. Овој викенд ќе видам Како Минимумот Азбокс ќе добие 4.2.2 сигнали со моето јадење. :-)

    Испратено од мојот SAMSUNG-SM-G890A користејќи Tapatalk
    Добро Ви Благодариме за информации за постарите older чип. тоа го презеде ажурирањето на фирмверот што го објавивте и го вклучивте веднаш по надградбата. Да штета за ДД но не ми е важно. Јас само го користам за погрешно скенирање и гледање на не ДД канали Лол
    Reply With Quote
     

  6. Likes Трон 2.0 ми се допадна овој пост
  7. Collapse Details
    #26
    Зачлени Датум
    Јануари 2020
    Постови
    1
    Пост Благодарам / Како
    Здраво
    ако не ви пречи може да ве молиме повторно да ја објавите дека фирмверот av2018_s2-db
    оној што го објавивте е празен нема ништо во него
    се обидов да го најдам и немав среќа
    Фала!
    Reply With Quote
     

  8. Thanks ел бандидо ви благодариме за овој пост
Страница 3 од 3 FirstПрво 123

Дозволи За Објавување

  • Ти можеби не објавувајте нови теми
  • Ти можеби не пост одговори
  • Ти можеби не пост прилози
  • Ти можеби не уредете ги вашите објави
  •